Pages Navigation Menu

studio Sensi Warszawa

Kursy foto Wrocław. Podstawowe terminy fotograficzne – ISO – jakie ISO w aparacie?

Kursy foto Wrocław. Podstawowe terminy fotograficzne – ISO – jakie ISO w aparacie?

Początki przygody z fotografią wiążą się ze zdobyciem podstawowych umiejętności technicznych oraz wiedzą jakimi parametrami dysponuje nasz aparat. Takie podstawy możemy zdobyć zapisując się np. na kursy foto Wrocław. Jeden z parametrów, którego ustawienie jest niezbędne do wykonywania zdjęć, to ISO. Co to takiego jest?

Czym jest ISO? Kursy foto Wrocław

W dużym skrócie i uproszczeniu czułość ISO określa wrażliwość matrycy na światło. Obok czasu naświetlenia i wartości przysłony decyduje o odpowiednim naświetleniu zdjęcia.

jakie ISO w aparacie?

Jakie ISO wybrać, żeby zdjęcie było dobre? Teoretycznie im większe ISO ustawimy, tym większa będzie czułość naszego aparatu na światło. Znacząco skróci to czas potrzebny do naświetlenia zdjęcia lub przymknięcie przysłony. Przyda się to przy zdjęciach sportowych, gdzie obiekt jest w ciągłym ruchu. Niestety bardzo wysokie ISO wpływa na znaczne pogorszenie jakości wykonywanego przez nas zdjęcia. Jakie ISO w aparacie jest najwyższe? Zazwyczaj sprzęt ma możliwość ustawienia ISO na poziomie 3200, jednak wykonane przy takiej wartości zdjęcie będzie niestety bardzo niskiej jakości, o czym trzeba pamiętać.