Pages Navigation Menu

studio Sensi Warszawa

Kurs fotografowania Lublin. Jak zrobić portret idealny? Portret zdjęcia

Kurs fotografowania Lublin. Jak zrobić portret idealny? Portret zdjęcia

Portret to jeden z najpiękniejszych rodzajów fotografii. Tworzy więź i relację między fotografującym a modelem. Dzięki temu oprócz samej twarzy na dobrym portrecie pojawiają się emocje, charakter i osobowość. Podstawy tej dziedziny sztuki może nam dać odpowiedni kurs fotografowania lublin. Choć do wielu rzeczy trzeba później dojść samodzielnie, na drodze praktyki, to warto na początek kierować się kilkoma zasadami.

Jak wykonać dobry portret zdjęcia od podstaw – portret zdjęcia

Przede wszystkim zadbaj o dobrą atmosferę na planie zdjęciowym. Im lepszą relację z modelem nawiążesz, tym lepsze efekty zobaczysz później na zdjęciu.

Istotne jest również wybranie miejsca, które spełni oczekiwania, zarówno pod względem wizualnym, jak i możliwości technicznych (np. oświetlenia).

kurs fotografowania Lublin

Pamiętaj o kadrowaniu. Portret to nie tylko osoba, ale również jej najbliższe otoczenie. Nie może w nim być zatem bałaganu i zbędnych elementów.

Użycie niskiej przysłony pozwala uzyskać ciekawy efekt rozmycia tła, dzięki któremu jeszcze lepiej wydobędziesz modela.

Nie zapomnij również o niezbędnym dopełnieniu, czyli retuszu. Pozwoli on na dopracowanie wszystkich niedoskonałości, żeby zdjęcie było naprawdę idealne.

Powodzenia w portretowaniu!