Pages Navigation Menu

studio Sensi Warszawa

Kurs fotografii Słupsk. Jak wykonać dobry portret? Jaki obiektyw do portretów?

Kurs fotografii Słupsk. Jak wykonać dobry portret? Jaki obiektyw do portretów?

Fotografia portretowa jest jednym z najbardziej bliskich nam rodzajów. Wymaga podejścia blisko do osoby fotografowanej i nawiązania z nią relacji.

kurs fotografii Słupsk

Podobnie jak w przypadku malarstwa portretowego pokazuje się wówczas nie tylko twarz danej osoby, ale również jej emocje i charakter. Żeby nauczyć się robić dobre portrety, warto zapisać się na np. kurs fotografii Słupsk. Zajęcia mogą być podstawowe lub też dedykowane osobom, które pragną zgłębić zagadnienie dokładniej. Dzięki temu zdobędziemy potrzebną wiedzę i umiejętności.

Jaki obiektyw do portretów będzie idealny?

Duża ogniskowa nie pozwoli zrobić pełnowartościowego zdjęcia. Twarz zacznie się spłaszczać, zniknie głębia i wyrazistość. Klasyczne portretowe obiektywy (ogniskowa do 85 mm) zmuszają nas do podejścia blisko do osoby, którą chcemy pokazać na naszym zdjęciu. Dzięki nim uzyskamy dobrą ostrość obrazu. Możemy dzięki nim budować kadry średnie lub amerykańskie. Wszystko zależy od naszej inwencji i pomysłu na portret. Spróbujmy przetestować różne ustawienia oraz odległości, aż trafimy na idealny kadr, który pokaże prawdziwy charakter modela lub modelki.