Pages Navigation Menu

studio Sensi Warszawa

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty

Czas gimnazjum powoli odchodzi w zapomnienie. Osoby, które do niego jeszcze uczęszczały doskonale wiedzą, że po trzech latach nauki trzeba było podejść do egzaminu, który pozwalał dostać się do wybranej szkoły średniej.

Ósma klasa

Dla wielu osób to nowy temat, młodzież nie pamięta czasów, gdy kończyło się osiem klas, a następnie by dostać się do liceum czy technikum trzeba było jechać na egzamin. Tam było nasze być albo nie być, chwila prawdy, która pozwalała dostać się za pierwszym razem i mieć dobrze zagrzane miejsce.

Dzisiaj sprawa wygląda całkiem odmiennie. Na zakończenie etapu podstawówki przeprowadzany jest egzamin ósmoklasisty, który ma sprawdzić naszą wiedzę. Tego sprawdzianu nie można nie zdać, wyniki są w formie punktów, które mają ogromny wpływ na ranking osób starających się o miejsce w wybranej szkole średniej. Do egzaminu muszą przystąpić wszyscy, nieważne czy to Liceum Poznań, Warszawa, czy też Kłobuck. Nieważne czy mieści się ono w wiosce, mniejszym a może w wielkim mieście. Każdy uczeń traktowany jest dokładnie w taki sam sposób.

Trzy przedmioty

Ósmoklasista podejdzie do egzaminu z matematyki, języka polskiego oraz języka obcego nowożytnego. Jest jeden warunek, język obcy jest obowiązkowy ten, który obecnie uczeń uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Innych manewrów nie ma. Każdy musi się podporządkować.
Do egzaminu warto dobrze się przygotować, jego wynik zdecyduje o początkach dalszej edukacji. Uczeń ma szansę, na piękną przyszłość.

 

Adept Poznań