Pages Navigation Menu

studio Sensi Warszawa

Czym jest fotografia artystyczna (Rybnik)? Zakład fotograficzny

Czym jest fotografia artystyczna (Rybnik)? Zakład fotograficzny

Nie ma jednej definicji zjawiska nazywanego ogólnie fotografią artystyczną, podobnie jak trudno określić jednoznacznie, czy coś jest sztuką. W fotografii nie ma znaczenia kwestia sprzętowa – czy będzie to zdjęcie wykonane aparatem analogowym, czy cyfrowym. Nieważne jest miejsce – równie dobrze może to być zakład fotograficzny Rybnik, jak fotograf freelancer, spędzający wakacje za granicą.

Czym się wyróżnia fotografia artystyczna Rybnik?

Przede wszystkim nie ma tu jednoznaczności. Kadr niekoniecznie musi przedstawiać cały przedmiot lub rozpoznawalne miejsce. Może to być wycinek przestrzeni, który będzie rodzić różne skojarzenia, podobnie jak sztuka abstrakcyjna. Często prace tego typu nawiązują do wcześniejszych dokonań, znanych z historii fotografii, wchodząc z nimi w twórczy dialog.

zakład fotograficzny Rybnik

Przede wszystkim jednak zdjęcia artystyczne nie są komercyjne. Ujęcia nie muszą stanowić sztampowych przedstawień, których może oczekiwać publika. Fotograf jest artystą, którego nie dotyczą zasady. Ponadto zazwyczaj odbitki są wykonywane w numerowanych, niewielkich seriach, które są odręcznie podpisywane.