Pages Navigation Menu

studio Sensi Warszawa

Największe koty na świecie.

Największe koty na świecie.

Koty wyróżniające się dużym rozmiarem zyskują coraz większą popularność. Ich niestandardowy wygląd przyciąga uwagę całego świata. Jesteśmy przyzwyczajeni do tych czworonogów w ich niewielkiej rozmiarowo wersji, dlatego duże kociaki budzą nasz szczególny zachwyt. Jakie są największe koty?

Największy rozmiar z reguły osiągają koty dzikie, żyjące w otwartej przestrzeni, z dala od człowieka. Zachodzą jednak wyjątki od tej zasady, kiedy to sam człowiek powołuje do życia nietypowo duże koty. Pokazuje to, jak bardzo są pożądane te zwierzęta. Doniosły wygląd tych zwierząt sprawia budzi zarówno nasz strach, jak i podziw. Najbardziej pokaźni są przedstawiciele rodziny tygrysowatych, to ta podgrupa osiąga największe gabaryty.

Zdecydowanym zwycięzcą w konkursie na największego kota jest lygrys , nazywany też mianem ligera. To właśnie ta rasa jest hodowana w odizolowaniu przez człowieka, ligery nie występują bowiem na wolności. Jest to krzyżówka lwa i tygrysa i taki stan rzeczy jest dokładnie odzwierciedlony w wyglądzie tego kota. Są przy tym większe niż standardowi przedstawiciele obu rodzicielskich gatunków, co czyni je jeszcze bardziej wyjątkowymi. Mogą ważyć nawet 300 kilogramów i przekraczać 3 metry długości. Bez wątpienia robi to wrażenie.

Drugie miejsce należy do tygrysa syberyjskiego, którego waga często przekracza 400 kilogramów. Mruczek ten nie należy do najprzyjemniejszych, uznaje się go za jednego z największych drapieżników występujących na planecie. Jego wygląd jest wyjątkowo majestatyczny, jednak lepiej jego piękno podziwiać na zdjęciach, bo bezpośrednie spotkanie raczej nie przyniosłoby człowiekowi nic dobrego. Jest on zdolny bez problemu powalić nawet niedźwiedzia. By wzmocnić efekt jego pokaźnej wagi, warto wspomnieć, że jego długość także robi wrażenie: może przekraczać nawet dwa metry.

Duże koty należą do najpiękniejszych zwierząt występujących na planecie. Mimo że występują także domowe rasy wielkich kotów, to te żyjące dziko budzą z reguły największy zachwyt. Dzieje się tak nie bez przyczyny, koty te bowiem ze względu na swój tryb życia są niezwykle fascynujące.