Pages Navigation Menu

studio Sensi Warszawa

Medycyna i matematyka – to idzie w parze

Medycyna i matematyka – to idzie w parze

Wiele osób zmaga się z poważnymi chorobami serca, na przykład miażdżycą. Jednak często wynika ona z tak zwanej otyłości, a najczęściej z otyłości brzusznej. Inni mają problemy w postaci nadwagi lub niedowagi. Jaki jest sposób na to, aby się ich pozbyć?
Istnieją sposoby na to, aby własną wagę unormować. Nawet jeśli czyjaś masa wynika z odziedziczenia jej po rodzicach czy dziadkach – można ją dużo zmniejszyć. Zanim jednak się za to weźmiesz, wypadałoby wiedzieć do jakiego poziomu trzeba zejść. Osoba w danym wieku ma pewną wagę, której nie powinna przekroczyć.

 

Dzieci w wieku, do około sześciu lat, mają podaną z góry określoną wagę. Osoby dorosłe natomiast, aby dowiedzieć się o prawidłowości lub też nieprawidłowości swojej wagi, muszą wykonać tak zwane obliczenie BMI. Jest to prosty test, który pokaże ci czy powinieneś zrzucić parę kilo. Musisz znać tylko swój wzrost oraz własną wagę i wykonać odpowiednie działanie matematyczne. To naprawdę nic trudnego!
Takie regularne testy BMI szybko pokażą ci czy odpowiednio dbasz o siebie i swój organizm. Mogą ci pomóc zauważyć powód choroby, którego nawet byś się u siebie nie spodziewał.