Pages Navigation Menu

studio Sensi Warszawa

Bez tego nie ma ruszysz z miejsca!

Bez tego nie ma ruszysz z miejsca!

Przepisy dotyczące rowerzystów są niezwykle ważne. Chronią zarówno tych poruszających się rowerami, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Należy się z nimi zaznajomić i wziąć do serca. Z uwagi na bezpieczeństwo wszystkich tych osób stworzono ustawę o Prawie ruchu drogowym, a przepisy dotyczące rowerzystów
reguluje także Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Warto być z nimi na bieżąco, aby nie narazić siebie i innych na niepotrzebne ryzyko.

Jaki jest sens zagłębiania się w temat?

Przemieszczanie się pojazdem nie tylko daje nam wygodę. Samochodem możemy wybrać się na niezapomniany urlop nad morzem, a rowerem do parku, czy sklepu. Niektórych celem jest także wyruszenie w daleką podróż i to jednośladem. Niezależnie od tego, gdzie mamy dojechać, ważne jest, jak jechać. Nie posiadanie wiedzy dotyczącej zasad poruszania się w ruchu drogowym może nieść za sobą poważne konsekwencje. I to nie tylko mandatu. Mandat jest niczym w porównaniu z tym, że możesz doznać obrażeń. Włączenie w to dodatkowych osób jest jeszcze straszniejszą wizją. Dlatego właśnie należy mieć świadomość zagrożeń, a co za tym idzie jak im przeciwdziałać. Nie chodzi o to, że masz znać wszystkie przepisy dotyczące rowerzystów na pamięć i móc je wyrecytować. Każdy powinien chcieć zrozumieć działanie przyczynowo-skutkowe i samemu wyrobić sobie nawyk stosowania się do zasad. Dlaczego? A dlatego, że jak nie będziemy szanowali zasad, to, najzwyczajniej świecie, przejedziemy się na tym.