Pages Navigation Menu

studio Sensi Warszawa

Fotografia architektury Szczecin. Jak zrobić dobre zdjęcie architektury, jeśli się nie jest profesjonalistą? Obiektyw do architektury

Fotografia architektury Szczecin. Jak zrobić dobre zdjęcie architektury, jeśli się nie jest profesjonalistą? Obiektyw do architektury

W dobie gdy każdy nosi przy sobie aparat fotograficzny w telefonie komórkowym, warto dowiedzieć się trochę więcej, jak zrobić dobre zdjęcie, niekoniecznie inwestując od razu w drogi sprzęt.

Proste wskazówki, jak zrobić dobre zdjęcie – fotografia architektury Szczecin

Podstawową sprawą jest znalezienie odpowiedniego obiektu, który uwiecznimy na zdjęciu. Duże miasta to naturalne środowisko, gdzie można ćwiczyć swoje umiejętności. Fotografia architektury Szczecin, Kraków czy Warszawa – da nam wiele możliwości do ćwiczeń. Niekoniecznie muszą to być najpopularniejsze zabytki. Może zauroczy nas mały zaułek lub stara kamienica, gdzieś poza utartymi szlakami. Warto mieć oczy szeroko otwarte.

obiektyw do architektury

Gdy już znajdziemy miejsce godne uwiecznienia, trzeba przemyśleć kadr. Profesjonaliści często stosują obiektyw do architektury, który jest szerokokątny. Może to jednak powodować zniekształcenia i zagięcia linii. Jeśli nie chcemy od razu inwestować w sprzęt, warto rozejrzeć się, czy nie da się wznieść ponad poziom gruntu, np. wyjechać na wyższe piętro kamienicy obok. Wówczas zyskamy zupełnie nową perspektywę.

Fotografia to nieustanna przygoda. Warto zatem eksperymentować, szukać i zachwycać się eksploracją miasta.