Pages Navigation Menu

studio Sensi Warszawa

Kręgle z dziećmi – o czym warto pamiętać, odwiedzając kręgielnie z najmłodszymi?

Kręgle z dziećmi – o czym warto pamiętać, odwiedzając kręgielnie z najmłodszymi?

Każdy, kto miał okazję brać udział w grze w kręgle wie, że może być ona pomysłem na świetną zabawę. Czy warto zaangażować w nią najmłodszych? Oczywiście! Na co zwrócić uwagę podczas wizyty na kręgielni z najmłodszymi?

Ułatwienia dla najmłodszych

Zanim wybierzemy się na kręgielnię wraz z pociechami, upewnijmy się, że wybrany przez nas obiekt przewiduje organizacje rozgrywek także dla najmłodszych. Profesjonalna kręgielnia umożliwi dzieciom dostęp do kul i obuwia w odpowiednich rozmiarach. Wiele z obiektów posiada także specjalnie przygotowane tory dla dzieci, które są odpowiednio krótsze, a gra w kręgle przy ich wykorzystaniu – łatwiejsza.

Pod czujnym okiem rodzica lub… instruktora

Jeśli uwielbiamy kręgle i potrafimy w nie grać, z łatwością przekażemy naszym pociechom wiedzę pozwalającą na czerpanie przyjemności z rozgrywki. W innym przypadku, np. gdy sami również pojawiamy się na kręgielni po raz pierwszy, możemy całą rodziną skorzystać ze wsparcia profesjonalnych instruktorów. Obecność specjalisty pozwoli w kilku prostych krokach przyswoić podstawy, a tym samym – szybciej oswoić się z torem i kulami.

Przestrzeganie zasad to podstawa

Nasze pociechy, tak samo jak dorosłych uczestników kręgielni, obowiązuje regulamin obiektu. Pamiętajmy więc, że przestrzeganie zasad związanych np. z użytkowaniem toru, uważnego obchodzenia się z kulami czy zmiany obuwia mają wpływ nie tylko na bezpieczeństwo samych dzieci, ale także każdego z uczestników przebywających wspólnie z nami w tej przestrzeni. Warto więc zadbać o dobrą zabawę na równi z poszanowaniem zasad i zachęcać maluchy, aby w oczekiwaniu na swoją kolej zajęły miejsce przy stoliku i nie przeszkadzały innym osobom.

Gra w kręgle może być wspaniałą zabawa dla całej rodziny. Wynajęcie toru na kręgielni z powodzeniem może również posłużyć jako pomysł na zorganizowanie urodzin malucha lub wspólne świętowanie Dnia Dziecka!

Ebro kręgle