Pages Navigation Menu

studio Sensi Warszawa

Czy sudoku jest trudne?

Czy sudoku jest trudne?

Najtrudniejszy pierwszy krok… – śpiewała kiedyś słynna polska gwiazda. I choć słowa jej piosenki traktowały tak naprawdę o miłości, można jej przypisać prawie każdej życiowej sytuacji. Początkom innych relacji, nauce, przeprowadzce, pracy. Cokolwiek nie robimy, rzecz ta na początku zawsze wydaje się mniejszym czy większym wyzwaniem. Także wtedy, gdy gramy w gry czy nawet rozwiązujemy krzyżówkę czy tak zwane Sudoku.
Sudoku to słynna i bardzo popularna gra polegająca tym, by wpisywać w diagram rzędy liczb. Pionowo i poziomo. Liczby te nie mogą się powtarzać.
Czy to trudne? Tak, na początku jest trudne, lecz z każdym kolejnym ćwiczeniem sudoku trudne przestaje być. Dlatego warto ćwiczyć.
Istnieje też wiele możliwości by poprawić swoje wyniki i nawet konfrontować się z innymi miłośnikami tej gry. Uczyć od siebie nawzajem. I razem się cieszyć. Taka forma zwiększa przyjemność gry.
Sudoku jednak w jakimś sensie zawsze powinno być trudne, bo na tym polega jego czar. Sudoku powinno być intelektualnym wyzwaniem – abyśmy mogli się uczyć, i rozwijać swój umysł. To jego główny cel. Prócz, oczywiście, odpoczynku i zabawy.