Pages Navigation Menu

studio Sensi Warszawa

Jak ważny jest opis meta ?

Jak ważny jest opis meta ?

Opis. Czy jest istotny ? Zazwyczaj tak. Czasami bardziej, niż nam się wydaje. Jest to przecież powszechnie wykorzystywane narzędzie, nawet w marketingu. Mimo postępu technicznego, opis nadal odgrywa ważną rolę. Fakt, że już nie tylko na papierze, ale również i w internecie.

Wykorzystywane są powszechnie, już od jakiegoś czasu, tak zwane meta description. Co to jest ? Jest to znacznik, który pomaga nam w pozycjonowaniu treści i przyciągnięciu uwagi użytkowników sieci. Opis ten składa się z maksymalnie 155 znaków.
Powinien spełniać kilka kryteriów. Z jednej strony kwestia objętościowa. To tak naprawdę bardzo krótki tekst. Poza tym musi być ciekawy, intrygujący. Musi zatrzymać czytelnika. Musi sprawić, że spośród kilku, kilkunastu stron, dana osoba wybierze właśnie naszą i się w nią zagłębi. To powoduje, że zwiększymy tym samym popularność naszej strony.
Bardzo ważna jest jednak ta najbardziej podstawowa funkcja. Czyli jaka ? Opis meta musi zawierać główną myśl tekstu, informację na temat tego, czego tekst dotyczy. To jest podstawą. Reszta to jej urozmaicenie, które pomoże nam korzystnie wpłynąć na wizerunek naszej strony i na przykład firmy, której dotyczy.