Pages Navigation Menu

studio Sensi Warszawa

Rozsądne miejsce

Rozsądne miejsce

Nie każda dostępna przestrzeń jest odpowiednia dla restauracji. Dobra lokalizacja restauracji jest trudniejsza do znalezienia, niż niektórzy sądzą. To, co może wyglądać na idealne miejsce – powiedzmy tętniącą życiem deptak w centrum śródmieścia – może okazać się niewypałem.
Innym razem miejsce, w którym nigdy nie pomyślałbyś o umieszczeniu restauracji – jak w starym sklepie obuwniczym w zaniedbanym miasteczku – jest sukcesem. Oczywiście jedzenie i obsługa są ważne dla sukcesu restauracji, ale lokalizacja jest również ważna, szczególnie na początku. Zwłaszcza gdy w Internecie krąży reklama Twojej restauracji i wystarczy wpisać frazę „restauracja Warszawa”, by pokazała się ona na samym szczycie wyszukiwanych pozycji.

Ludzie są leniwi. Nie można tego obejść. Jeśli będą musieli przejść spory dystans, aby dostać się do restauracji, mogą zdecydować się na „wygodniejsze” miejsce. Jeśli mieszkasz w obszarze miejskim, gdzie wszyscy spacerują i znajduje się komunikacja publiczna, nie ma to większego znaczenia. Jeśli myślisz o lokalizacji restauracji poza miastem, w miejscu, które wymaga jazdy, aby się tam dostać, lepiej mieć dostępny parking.
Idealne jest otworzenie restauracji w miejscu o dużym natężeniu ruchu pieszego lub samochodowego. Upublicznienie Twojej restauracji (lub znaku restauracji) jest jak darmowa reklama.
W niektórych lokalizacjach mieści się jedna nieudana restauracja po drugiej. Wkrótce ludzie kojarzą przestrzeń – niekoniecznie indywidualną restaurację – ze złą obsługą, złym jedzeniem i słabą atmosferą. Szukając lokalizacji restauracji, zastanów się, kto jeszcze prowadzi interesy w okolicy. Czy jest już pół tuzina restauracji o takiej samej koncepcji jak Twoja? Czy obszar jest zajęty lub pełen pustych witryn sklepowych? Odnoszące sukcesy firmy przyciągają inne odnoszące sukcesy firmy.
Wiele restauracji znajduje się na uboczu i ma się całkiem nieźle. Ale wybór otwarcia restauracji poza miastem na odludziu jest ryzykowny. Klienci mogą odwiedzać ją na specjalne okazje, ale nie regularnie.

Polecamy: Le Jardin Warszawa