Pages Navigation Menu

studio Sensi Warszawa

Zadbaj o rozwój sensoryczny dziecka

Zadbaj o rozwój sensoryczny dziecka

Rozwój sensoryczny

Rozwój dziecka to wbrew pozorem niełatwe zadanie. Na rodziców czeka wiele trudnych wyborów i dylematów. Pojęcie rozwoju dziecka jest bardzo szerokie. Jedną z ważnych kwestii jest rozwój sensoryczny malucha, o który warto zadbać już od pierwszych lat życia dziecka. Zabawki sensoryczne można kupić w sklepie, dobrym pomysłem jest również stworzenie takiej zabawki samodzielnie.

Butelki sensoryczne

Propozycji zabawek sensorycznych jest naprawdę wiele. Jedną z nich są popularne butelki sensoryczne. W twojej głowie pojawia się pewnie pytanie: butelki sensoryczne co to takiego? Otóż takie butelki wspierają rozwój sensoryczny malucha. Podczas zabawy taką butelką dziecko doświadcza głównie efektów dźwiękowych, ale może także na przykład doświadczać efektów wzrokowych. Wszystko zależy od tego, czym taka butelka jest wypełniona.
Taki rodzaj zabawy jest nie tylko rozwijający, ale również bardzo ciekawy dla dziecka. Butelka sensoryczna to gwarancja ciekawie spędzonego czasu, nawet przez kilka godzin. Taką butelkę warto wykonać samodzielnie. Można również w jej tworzenie zaangażować malucha, oczywiście zapewniając mu bezpieczeństwo. Do wypełnienia możecie wykorzystać:

  • makaronu,
  • kaszy,
  • grochu,
  • piasku.

Można dodać tak naprawdę wiele rzeczy. Wszystko zależy od wyobraźni. Zabawkę można urozmaicić na przykład brokatem, warto także dodać glicerynę, dzięki której zawartość będzie opadała wolniej na dno. To naprawdę spora dawka atrakcji dla malucha.

Podsumowanie

Rozwój sensoryczny jest bardzo ważny. Warto wspierać go już od najmłodszych lat życia dziecka. Zabawki sensoryczne można szybko i wygodnie stworzyć w domu. Już proces tworzenia zabawki może okazać się świetnym i ciekawym zajęciem dla malucha. Butelka sensoryczna to gwarancja dobrej zabawy na długie chwile, ale również rozwoju sensorycznego dziecka. Warto posiadać chociaż kilka takich butelek, każda z innym wypełnieniem.