Pages Navigation Menu

studio Sensi Warszawa

Ines jako idealne imię dla osób pomocnych i lubiących ruch oraz kontakt z ludźmi.

Ines jako idealne imię dla osób pomocnych i lubiących ruch oraz kontakt z ludźmi.

Etymologia imienia Ines – więcej szczegółów

Bardzo często świeżo upieczeni rodzice zastanawiają nad imieniem dla swojego nowo narodzonego dziecka, płci żeńskiej. Do wyboru w przypadku dziewczynek jest tyle imion, bardziej popularnych lub mniej znanych, a bardziej oryginalnych lub wręcz egzotycznych.
Przykładowo hiszpańska propozycja imienia: Ines będąca w przełożeniu na j. polski świetną alternatywą dla polskiego imienia: Agnieszka.

Ines znaczenie imienia według etymologii:
Innymi słowy Ines (hiszp. Inez), jest to hiszpańska zdrobniała forma imienia Agnieszka. W Polsce występuje ona bowiem od niedawna, czyli nie jest jeszcze tak bardzo rozpowszechniona jego wersja.

Charakterystyka- znaczenie imienia:

Osoba obdarzona przez własnych rodziców takim imieniem to człowiek z rodzaju: „ekstrawertyka”
To, co u takiej osoby znajduje się w głowie, to i na języku usiądzie. Po prostu mówi to, co myśli, nie boi się tego wyrażać. Bardzo często takie osoby są szczerze, aż do bólu. Z trudem taka kobieta panuje nad własnymi emocjami, chociaż to nie dotyczy wszystkich Pań noszących to imię w sobie i mające wydrukowanego je w dowodzie osobistym. Z kolei też taka kobieta bardzo mocno przeżywa też nie tylko swoje wydarzenia, lecz także epizody życiowe innych. Zdarza się też tak, że kobieta z takim temperamentem nie może długo nigdzie odnaleźć własnego miejsca. Jej stagnacja, czyli stałość powoduje u takiej osoby nudę. Jednak i od tej reguły jest spora liczba kobiet, wbrew zaprzeczająca opisywanym tutaj stwierdzeniom.
Takie kobiety w swoim postępowaniu i działaniu najczęściej kierują się wyłącznie własną intuicją.
Z reguły na co dzień kobiety posiadające to imię są: bezpośrednie, życzliwe i wesołe.
Kobiety o tym imieniu pragną zawsze wielkiej miłości, w sytuacji, jeśli ją odnajdą, są wówczas naprawdę szczęśliwe ze swoją ukochaną osobą.

Ines znaczenie imienia , a predyspozycje zawodowe takiej osoby:

Odpowiadająca praca takim osobom to zajęcia zawodowe: w nieustannym ruchu oraz w kontakcie z ludźmi, czyli praca niewymagająca ciągłego i niezwykle uporczywego dla nich przesiadywania nad stosem dokumentacji firmowej lub urzędowej.

Kilka informacji dodatkowych:

Inne formy obcojęzyczne imienia Ines: w krajach kultury iberyjskiej występuje zazwyczaj ono w formie Inez lub Ines, data imienin kalendarzowych to: 06 III każdego roku.